Mecz Pogon Szczecin - Zaglebie Lubin zakończony wynikiem 0-2

Wczorajszy mecz pomiędzy Pogonią Szczecin a Zagłębiem Lubin zakończył się zwycięstwem gości 0-2. Spotkanie, które odbyło się na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera w ramach 24. kolejki Ekstraklasy, przyniosło bramki już w pierwszej połowie, ustalając wynik na przerwę na 0-1. Zawodnicy obu drużyn stoczyli zaciętą rywalizację, ale to Zaglebie Lubin wyszło zwycięsko z tego starcia.

Relacja z przebiegu meczu Pogon Szczecin - Zaglebie Lubin

Pogon Szczecin podejmował na własnym stadionie ekipę Zaglebie Lubin w ramach 24. kolejki Ekstraklasy. Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera w Szczecinie. Sędzią głównym spotkania był Krzysztof Jakubik z Polski.

Po zaciętym widowisku to goście z Lubina cieszyli się z kompletem punktów, zwyciężając 2:0. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1 na korzyść Zaglebia Lubin, a ostateczne zwycięstwo zapewnili sobie podopieczni trenera Kurtoa po bramce Kurminowskiego w 86. minucie.

Bramki padły w następujących momentach: Kacper Chodyna (Zaglebie Lubin) trafił na 1:0 w 21. minucie, wyrównujące trafienie dla Pogoni zapisał na swoje konto Kamil Grosicki w 32. minucie, natomiast ostateczne zwycięstwo dla gości zapewnił Dawid Kurminowski w 86. minucie.

Na boisku nie obyło się bez kartek. Żółtą kartkę dla gospodarzy otrzymał Mariusz Malec w 19. minucie, natomiast w drużynie gości wyróżnił się Sokratis Dioudis, który został ukarany żółtym kartonikiem w samej końcówce pierwszej połowy, w 45. minucie.

W drugiej połowie nie odnotowano czerwonych kartek ani dla gospodarzy, ani dla gości.

Wynik ten przesądza o lepszej formie Zaglebia Lubin, które teraz czeka seria spotkań z zespołami, takimi jak Stal Mielec, Warta Poznań oraz Gornik Zabrze. Z kolei Pogon Szczecin zmierzy się w kolejnych meczach z Korona Kielce, Cracovią Kraków oraz Jagiellonią. Emocje sięgnęły zenitu na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera, a zwycięstwo odniosła drużyna gości, pozostawiając gospodarzy z goryczą porażki.