Mecz Radomiak Radom - Pogon Szczecin, wynik końcowy 0-4

W meczu 21. kolejki Ekstraklasy, Radomiak Radom podejmował Pogon Szczecin na Stadionie im. Braci Czachorów. Spotkanie, które odbyło się 16 lutego o godzinie 17:00, zakończyło się zwycięstwem gości 4-0. Już w pierwszej połowie Pogon objęła trzybramkowe prowadzenie, kontrolując sytuację do końcowego gwizdka sędziego.

Raport z Meczu: Radomiak Radom vs Pogon Szczecin

Dramatyczny wieczór na Stadionie im. Braci Czachorów, gdzie Radomiak Radom podejmował Pogon Szczecin w ramach 21. kolejki Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gości 0-4, pozostawiając kibiców gospodarzy w osłupieniu.

Od samego początku goście narzucili swoje warunki, prezentując wysoki poziom gry. Pierwsza bramka padła już w 27. minucie, kiedy to Fredrik Ulvestad skutecznie wykorzystał dogodną sytuację, asystującemu Kamilowi Grosickiemu. Pogon Szczecin prowadził 1-0, wzbudzając zdumienie wśród kibiców Radomiaka.

Przewaga gości nie słabła, a w 35. minucie to właśnie Kamil Grosicki podwyższył prowadzenie, zdobywając drugiego gola dla swojej drużyny. Radomiak Radom miał ogromne problemy z przełamaniem defensywy Pogoni, co zaważyło na ostatecznym wyniku meczu.

Tragedia dla gospodarzy nadeszła w 31. minucie, gdy Gabriel Kobylak z drużyny Radomiaka otrzymał czerwoną kartkę, pozostawiając swoich kolegów w dziesiątkę na boisku. Chociaż atmosfera była napięta, to Pogon Szczecin potrafił wykorzystać sytuację, a w 43. minucie Fredrik Ulvestad zdobył swojego drugiego gola tego wieczoru, ustalając wynik na 0-3 przed przerwą.

Druga połowa nie przyniosła poprawy dla Radomiaka Radom, a wręcz przeciwnie. W doliczonym czasie gry, w 90. minucie, Patryk Paryzek zamknął wynik meczu, strzelając czwartego gola dla Pogoni Szczecin. Kibice gości świętowali, a fani gospodarzy opuszczali stadion z przygnębieniem.

Ostateczny gwizdek arbitra Maleca Pawła przyniósł zakończenie tego jednostronnego widowiska, które zdominowali goście. Radomiak Radom będzie musiał szybko otrząsnąć się po tej porażce, mając przed sobą trudne starcia z Wartą Poznań, Stalą Mielec i Piastem Gliwice. Z kolei Pogon Szczecin będzie kontynuować swój marsz po zwycięstwa, zmierzając do spotkań z ŁKS-em Łódź, Lechem Poznań i Legią Warszawa.