Spotkanie Pogon Szczecin - Ruch Chorzów, wynik końcowy 5-0

W najnowszym starciu Ekstraklasy drużyna Pogoni Szczecin podejmowała Ruch Chorzów na stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera. Mecz odbył się trzy dni temu, 12 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:30. Gospodarze okazali się zdecydowanie lepsi, zwyciężając 5-0. Już w pierwszej połowie Pogoń objęła prowadzenie 2-0, utrzymując przewagę do końcowego gwizdka sędziego.

Relacja z meczu Pogon Szczecin - Ruch Chorzów: Pogrom Gospodarzy na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera

Za nami niezwykle emocjonujący wieczór na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera, gdzie miejscowa Pogon Szczecin podejmowała drużynę Ruchu Chorzów w ramach 28. kolejki Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy 5-0, których zawodnicy od pierwszych minut narzucili wysokie tempo i dominowali na boisku.

Już w 2. minucie meczu Pogon wyszła na prowadzenie za sprawą M. Bartolewskiego, który skutecznie wykorzystał sytuację podbramkową, zdobywając pierwszego gola dla gospodarzy. Mimo starań gości, bramkarz Pogoni był nie do przejścia, a defensywa utrzymywała czyste konto.

Kibice nie mieli czasu się nudzić, ponieważ w 35. minucie A. Przyborek podwyższył prowadzenie dla Pogoni, wykorzystując idealne podanie od K. Grosickiego. Ruch Chorzów próbował odwrócić losy meczu, jednak skuteczna gra defensywy gospodarzy uniemożliwiała zdobycie bramki.

Po przerwie na murawie rozgorzała prawdziwa gra, a to za sprawą E. Koulourisa, który zdobył aż trzy bramki dla Pogoni! Pierwsza w 47. minucie po asyście V. Bichakhchyana, druga w 54. minucie po podaniu od L. Wahlqvista, a trzecia w 59. minucie, tym razem po zagraniu L. Koútrisa. Gospodarze prezentowali wysoką skuteczność i nie dawali szans gościom na odrobienie strat.

W trakcie meczu żółte kartki zostały pokazane zawodnikom obu drużyn: Josemie z Ruchu Chorzów w 25. minucie oraz Maciejowi Sadlokowi w 89. minucie. Czyste konto utrzymali gospodarze, nie otrzymując żadnych kartek. Czerwonych kartek nie notowano.

Po tym zwycięstwie Pogon Szczecin z pewnością nabiera jeszcze większej pewności siebie na przyszłe spotkania. Ich kolejnymi rywalami będą drużyny Piasta Gliwice, Jagiellonii oraz Wisły Kraków. Ruch Chorzów z kolei zmierzy się z zespołami Widzewa Łódź, Śląska Wrocław oraz Lecha Poznań. Emocje z pewnością gwarantowane!