Na obiekcie Stadion Miejski im. Floriana Krygiera odbyło się spotkanie między Pogon Szczecin oraz Warta Poznań - wynik 3-3

Mecz pomiędzy drużynami Pogon Szczecin i Warta Poznań zakończył się remisem 3-3. Wynik na przerwę był korzystny dla Warty Poznań, która prowadziła 1-0. Spotkanie odbyło się 8 grudnia 2023 roku o godzinie 19:30 na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera w ramach 18. kolejki Ekstraklasy.

Mecz pomiędzy drużynami: Pogon Szczecin (Gospodarz) przeciwko Warta Poznań (Goście)

Relacja z meczu

Witajcie na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera, gdzie dzisiaj odbył się niesamowity mecz pomiędzy Pogonią Szczecin a Wartą Poznań. Atmosfera na trybunach była gorąca od samego początku, a kibice obu drużyn nie zawiedli, tworząc niesamowitą kulę dźwięku zarazem dopingując swoje zespoły.

Po zaciętej pierwszej połowie, to goście z Poznania wyszli na prowadzenie za sprawą bramki zdobytej przez K. Matuszewskiego, ustalając wynik na 0-1. Pogoniarze dążyli do wyrównania i gdy wydawało się, że Warta ma wszystko pod kontrolą, na boisku zapanowała prawdziwa magia.

W drugiej połowie Pogon Szczecin zaczęła odnajdywać swoją grę, co zaowocowało bramką M. Fornalczyka w 50 minucie, wyrównując tym samym wynik. Emocje nieco opadły, aż do 61 minuty, kiedy to J. Bartkowski poprowadził swoją drużynę do prowadzenia, zdobywając gola na 2-1. Wtedy to kibice zaczęli szaleć na trybunach, dopingując swoją drużynę do kolejnych sukcesów.

K. Grosicki w 78 minucie potwierdził swoją klasę, ustalając wynik na 3-1 i wydawało się, że Pogoń Szczecin zdobędzie pełną pulę punktów. Jednakże, niespodziewanie w 82 minucie D. Stavrópoulos zdobył bramkę dla Warty, zmieniając wynik na 3-2. To było dopiero początek niesamowitych zdarzeń, gdyż w ostatnich sekundach meczu, K. Szmyt wyrównał wynik na 3-3, dając swojej drużynie cenny punkt.

Mecz obfitował w emocje, a liczba żółtych kartek także była znacząca. Kajetan Szmyt otrzymał żółtą kartkę w 51 minucie, a Dimitrios Stavropoulos w 68 minucie. Czerwone kartki nie zostały przyznane.

Wynik meczu 3-3 był zaskakujący dla obu drużyn, ale niewątpliwie dostarczył wielu emocji kibicom obu klubów. Teraz obie drużyny będą przygotowywać się do kolejnych spotkań, a Pogoń Szczecin zmierzy się z Widzewem Łódź, Słaskiem Wrocław i Radomiakiem Radom, natomiast Warta Poznań podejmie Górnik Zabrze, Raków Częstochowę i Ruch Chorzów.