Pogon Szczecin kontra Piast Gliwice, wynik meczu: 0-2

W sobotę, 20 kwietnia 2024 roku o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera w Szczecinie odbył się mecz pomiędzy drużynami Pogon Szczecin i Piast Gliwice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Piasta 2-0, a obie bramki padły jeszcze przed przerwą.

Pogon Szczecin vs Piast Gliwice - Bezlitosna porażka Gospodarzy na Stadionie im. Floriana Krygiera

Na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera w Szczecinie odbyło się starcie pomiędzy drużynami Pogon Szczecin a Piast Gliwice w ramach 29. kolejki Ekstraklasy. Mecz rozpoczął się o godzinie 13:00 w dniu 20 kwietnia 2024 roku. Sędzią głównym spotkania był Bartosz Frankowski.

Piłka już po 11 minutach wpadła do bramki gospodarzy. To T. Huk z Piasta Gliwice zaskoczył obrońców Pogoni, ustalając wynik na 0-1. Kibice gości świętowali kolejną bramkę w 21. minucie, kiedy to Jorge Félix podwyższył prowadzenie na 0-2 po asyście A. Pyrki.

Pogon Szczecin próbowała odrobić straty, ale skuteczna obrona Piasta oraz brak precyzji w ostatnniej fazie gry uniemożliwiała im pokonanie bramkarza rywali. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice Gospodarzy gorąco dopingowali swoją drużynę, nawet pomimo trudnej sytuacji na boisku.

W drugiej połowie emocje nieco opadły, choć obie drużyny starały się grać aktywnie. Jednak żaden z zespołów nie zdołał zdobyć kolejnej bramki. W 70. minucie Jakub Czerwiński z Piasta Gliwice otrzymał żółtą kartkę za faul.

Mimo starań Pogoni, wynik nie uległ zmianie. Gospodarze musieli pogodzić się z porażką 0-2. Zarówno Pogon Szczecin, jak i Piast Gliwice, zakończyli mecz bez czerwonych kartek. Następne spotkania dla Pogoni to konfrontacje z Jagiellonią, Wisłą Kraków oraz Puszczą Niepołomice. Piast Gliwice zmierzy się z Wartą Poznań, Koroną Kielce oraz ŁKS Łódź.