Pogon Szczecin vs Cracovia Krakow, wynik spotkania - 3-1

W jednym z meczów 26. kolejki Ekstraklasy drużyna Pogoni Szczecin podejmowała u siebie Cracovię Kraków na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3-1, pomimo że na przerwę schodziły przy stanie 2-1. Mecz odbył się 30 marca 2024 roku o godzinie 19:00, a informacja ta zostaje przekazana w relacji z dnia 2 kwietnia 2024 roku.

Relacja z meczu Pogon Szczecin vs Cracovia Krakow

Na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera w Szczecinie odbyło się starcie pomiędzy Pogonem a Cracovią. Mecz zapowiadał emocje i nie zawiodło to oczekiwań kibiców zgromadzonych na trybunach.

Spotkanie rozpoczęło się błyskawicznie dla gospodarzy, którzy już w pierwszej minucie objęli prowadzenie za sprawą bramki F. Ulvestada po asyście K. Grosickiego. Jednak Cracovia szybko odpowiedziała, wyrównując wynik w trzeciej minucie gollem B. Källmana, który wykorzystał podanie D. Ólafssona.

Pogon ponownie wyszła na prowadzenie w 15. minucie, kiedy to E. Bitri strzałem pokonał bramkarza gości, ustalając wynik na 2-1 do przerwy. Druga połowa była pełna emocji, a kibice trzymali się kurczowo swoich miejsc, widząc zaciętą walkę na boisku.

Ostateczny cios dla Cracovii zadał V. Bichakhchyan, który w 87. minucie strzałem z linii pola karnego zapewnił Pogoni zwycięstwo 3-1 nad rywalem. Mecz zakończył się radością dla gospodarzy, a kibice opuszczali stadion z uśmiechami na twarzach po widowiskowej grze swojej drużyny.

W trakcie meczu arbiter Malec Paweł, dobrze prowadził spotkanie, nie pozwalając emocjom zapanować nad dyscypliną na boisku. Żółte kartki zostały pokazane Rafałowi Kurzawie, Efthymiosowi Koulourisowi oraz Adrianowi Przyborkowi z Pogonu. Na przeciwną kartkę zasłużyli się piłkarze Cracovii.

Choć emocje sięgały zenitu, nie doszło do żadnych czerwonych kartek dla żadnej z drużyn. Pogon Szczecin może cieszyć się z trzech punktów, ale przed nimi kolejne trudne spotkania. Cracovia Krakow będzie musiała podnieść się po porażce i z pełnym zaangażowaniem podejść do swoich kolejnych meczów w Ekstraklasie.

Cieszymy się, że mogliśmy być świadkami tak pasjonującego widowiska na boisku, które dostarczyło nam mnóstwo emocji i niezapomnianych chwil. Teraz czekamy na kolejne spotkania, które zapewne dostarczą nam jeszcze więcej sportowych emocji!