Dnia 2023-10-28 13:00 na stadionie Stadion Miejski im. Floriana Krygiera odbyło się spotkanie Pogon Szczecin - Jagiellonia zakończone wynikiem 2-1

W emocjonującym spotkaniu Ekstraklasy drużyny Pogon Szczecin i Jagiellonia zmierzyły się na boisku Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera. Mecz, który odbył się 28 października 2023 roku o godzinie 13:00, dostarczył kibicom wiele powodów do radości. Ostatecznie to Pogon Szczecin zdobyła zwycięstwo, wygrywając 2-1. Wynik na przerwę był remisowy, 1-1, co tylko podgrzewało atmosferę rywalizacji. Sędzią tego starcia był Piotr Lasyk z Polski.

Mecz Pogon Szczecin kontra Jagiellonia - emocjonująca walka na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera

W ramach 13. kolejki Ekstraklasy doszło do niezwykle emocjonującego starcia pomiędzy drużynami Pogon Szczecin a Jagiellonią. Mecz, który odbył się 28 października o godzinie 13:00, dostarczył kibicom wielu emocji i niezapomnianych momentów.

Bramki, kartki i dogrywka

Spotkanie rozpoczęło się od błyskawicznego ataku Jagiellonii w 35. minucie, kiedy to Marcin Malec strzelił pierwszego gola, dając swojej drużynie prowadzenie 0-1. Niestety dla gości, nie udało im się utrzymać tej przewagi zbyt długo, gdyż Emmanuel Koulouris w 44. minucie doprowadził do wyrównania 1-1. Asystę przy tej bramce zaliczył Kamil Grosicki, który doskonale dograł piłkę do swojego partnera.

W drugiej połowie to Pogoń Szczecin objęła kontrolę nad meczem i już w 48. minucie udało im się zdobyć drugą bramkę. Tym razem to Kamil Grosicki strzelił gola, zapewniając swojej drużynie cenną przewagę. Pomocnik ten cały mecz prezentował doskonałą formę, jednak tym razem nie był odpowiedzialny za żadną asystę.

W meczu nie doszło do dogrywki ani rzutów karnych, dlatego ostateczny wynik to 2-1 dla Pogoni Szczecin.

Kartki i sędzia

Spotkanie obfitowało w liczne starcia i kontrowersje, które zostały ukarane żółtymi kartkami przez arbitra Piotra Lasyka. W drużynie gospodarzy dwie żółte kartki otrzymali Rafał Kurzawa w 37. minucie oraz Kacper Smoliński w 90. minucie. Z kolei w drużynie Jagiellonii kartkę żółtą w 90. minucie otrzymał Nené.

Nie odnotowano żadnych czerwonych kartek w tym meczu, co świadczy o tym, że zawodnicy zachowali fair play i nie dopuścili do nadmiernego przekraczania granic.

Mecz sędziował Piotr Lasyk, polski arbiter, który z pewnością miał trudne zadanie w trakcie tej intensywnej rywalizacji.

Następne mecze

Pogon Szczecin po zwycięstwie nad Jagiellonią już myśli o kolejnych spotkaniach. Ich przyszłe mecze to kolejno: Puszcza Niepołomice, Podbeskidzie oraz Raków Częstochowa. Liczą na kontynuację dobrej passy i zdobycie kolejnych cennych punktów.

Jagiellonia natomiast będzie miała okazję do zrehabilitowania się po tej porażce w meczach z drużynami Stal Mielec, Resovia Rzeszów oraz Korona Kielce. Czy zespół będzie w stanie odbudować swoją formę i powrócić na zwycięską ścieżkę?