Na obiekcie Miejski Stadion Piłkarski Raków dnia 2024-05-11 18:00 odbyło się spotkanie Raków Częstochowa kontra Pogon Szczecin: 2-1

Intensywne emocje towarzyszyły rywalizacji na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków, gdzie miejscowy zespół Raków Częstochowa zmierzył się z Pogonią Szczecin w ramach 32. kolejki Ekstraklasy. Spotkanie, które odbyło się w piątkowy wieczór 11 maja 2024 roku, zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2-1, choć już na przerwę Raków schodził z przewagą dwóch bramek. Mecz ten dostarczył kibicom mnóstwo emocji i był ciekawym widowiskiem, które zdecydowanie wpłynęło na układ tabeli w końcówce sezonu.

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 2-1

W meczu 32. kolejki Ekstraklasy Raków Częstochowa podejmował na własnym stadionie Pogoń Szczecin. Mecz odbył się 11 maja 2024 roku o godzinie 18:00 na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków w Częstochowie. Sędzią głównym spotkania był Łukasz Kuźma z Polski.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 8. minucie G. Papanikolaou otworzył wynik meczu, dając prowadzenie gospodarzom. Raków Częstochowa kontynuował swoją dobrą passę i w 20. minucie Ante Crnac podwyższył wynik na 2-0 po asyście J. Yeboaha.

Druga połowa była bardziej wyrównana, a o żywotności gości z Szczecina świadczy gol K. Grosickiego w 74. minucie, skracający wynik do 2-1. Pogoń Szczecin starała się o wyrównanie, ale ostatecznie nie udało im się pokonać bramkarza Rakowa.

W trakcie meczu pojawiło się wiele żółtych kartek. Fran Tudor (Raków) został ukarany w 40. minucie, a następnie w drugiej połowie kartki obejrzeli również Ante Crnac (Raków), Leonardo Koutris, Mariusz Malec, Benedikt Zech oraz Alexander Gorgon (Pogoń).

Na boisku nie zabrakło emocji, co potwierdza dwukrotna czerwona kartka dla Leonardo Koutrisa z Pogoni Szczecin, który musiał opuścić boisko już w -5. minucie spotkania.

Po zakończonym meczu Raków Częstochowa zwiększa swoją przewagę w tabeli Ekstraklasy, a kolejnymi rywalami drużyny będą Cracovia Kraków, Śląsk Wrocław oraz Stal Mielec. Pogoń Szczecin natomiast zmierzy się w kolejnych spotkaniach z Górnikiem Zabrze oraz jeszcze nieznanymi rywalami.