Wysokiej jakości oczyszczacza powietrza

Wysokiej jakości oczyszczacze powietrza stają się coraz popularniejsze. Z ich pomocą możemy w miarę procentować stan naszego ukochanego domu lub mieszkania. Przy ich pomocy bagienny, wilgotny powietrze zostaje oczyszczone, a także odpowiednio nawilżone i uwilgotnione – dzięki temu można zapobiec rozwojowi zarazków czy grzybów oraz przedostaniu się do naszych pomieszczeń szkodliwych substancji, które mogłyby tam wystąpić. Czytaj dalej i dowiedz się więcej o tym, jaki oczyszczacz powietrza najlepiej będzie pasował Twoim potrzebom oraz co warto wziąć pod uwagę przy jego doborze.

Co należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie?

Wśród najważniejszych kwestii, które trzeba pamiętać przy doborze oczyszczacza powietrza do swojego domu lub mieszkania są: rodzaj powietrza, wilgotność w pomieszczeniu i zawartość CO w pomieszczeniu. W zależności od tego, które z tych trzech parametrów jest dla Twojego domu najważniejsze, będziesz musiał wybrać odpowiedni typ oczyszczacza.

Oczyszczacze powietrza - jaki wybrać?

Jak już wspomnieliśmy oczyszczacze powietrza można podzielić na dwa rodzaje: typ zawiasowy i typ adsorbcji. Najpopularniejszym typem jest zawiasowy - taki typ oczyszczacza jest bardzo prosty w użytkowaniu i nie nastręcza zbyt wielu problemów w obsłudze. Duża część oczyszczaczy powietrza stosowanych obecnie jest jednak opartych na technologii adsorbcji - to całkiem nowoczesne rozwiązanie. Odpowiednio dobrany oczyszczacz powietrza powinien pochodzić z wysokiej półki. Warto wybierać oczyszczacze o bardzo wysokiej jakości, ponieważ są one bardziej higieniczne i dzięki temu można zapobiec rozwojowi grzybów i drobnoustrojów.

Wymagania stawiane przed obecnymi urządzeniami do filtracji powietrza

Rekordowo niska zawartość pyłków i zanieczyszczeń - nie powinna przekraczać 5 mikrogramów/m3 Powietrze powinno być odpowiednio nawilżone i uwilgotnione - nie powinno przekraczać 50% wilgotności Brak wilgocenia powietrza o wilgotności powyżej 50% może prowadzić do wzrostu grzybów i drobnoustrojów, które są szkodliwe dla ludzi Aktualnie stosowane oczyszczacze powietrza muszą posiadać certyfikat: European Union ECO Logo oraz UL-VERL-EG-08

Dlaczego warto wybrać kompletny oczyszczacz powietrza typu HEPA?

HEPA to skrót od High Efficiency Particulate Air, czyli po prostu oczyszczacz powietrza, który jest bardzo skuteczny w odpylaniu zawiesin w powietrzu. Najważniejszą właściwością oczyszczaczy HEPA jest to, że mają one bardzo wysoką gęstość, dzięki której są w stanie bez problemu odpylać zawiesiny od 0,3 do 0,11 mikronów. Czyli wszystko, co powyżej 0,3 mikronów nie zostanie odpylone.